מודעות

גדרות

    גדרות מוצבות בפתחי בתים ומבנים ותפקידם לסמן טריטוריה ולגדר ולהקיף את החלל הפרטי. גדרות קיימות אינספור שנים אולם בעשורים האחרונים הן זוכות להשקעה עיצובית וטכנולוגית, כאשר ניתן למצוא גדרות דקורטיביות המשתלבות עם הקרקע והסביבה, ואפילו גדרות אלקטרוניות לצורכי בטחון והגנה.

    בין מגוון הפריטים ניתן למצוא גם גדרות עץ אשר חביבות שנים רבות על בעלי הגינות, ועד היום לא אבד קסמן. גדרות עץ מעניקות לגינה אופי ואווירה חמה וארצית, והן גם זולות באופן יחסי. כמו כל פריט מעץ הרי שיש לתחזק את הגדר מידי זמן מה, ולצפות אותו בשכבה משמרת, שתאריך את חיי החומר ותעניק לו מראה נקי ושמור. כמו בכל תחום בו נעשה שימוש בעץ, הרי שגדרות מעץ מלא יחזיקו מעמד זמן רב יותר מהאחרות. רבים משלימים את התפיסה העיצובית באמצעות ריהוט גינה העשוי עץ מלא ומשובח. 

    גדרות לגינה עשויות פעמים רבות מרשת או מפלסטיק, כאשר בחנויות המתמחות ניתן לרכוש או להזמין גם גדרות אלומיניום איכותיות. בסמוך לגדרות רשת נוהגים רבים לשתול צמחים מטפסים אשר יגדלו ויטפסו על גבי הגדר ויעניקו לה מראה של גדר חיה ויפהפיה. את הגדר הזו יש אמנם לטפח ולתחזק אולם המראה הדקורטיבי אשר מגיע עמה שווה את ההשקעה.

    גם גדרות פלסטיק אשר עשויות מן החומר הקשיח, יכולות להוות פריט עיצובי נאה, כאשר הן צבועות בשלל צבעים מיוחדים, ומשתלבות בהרמוניה בין פריטי ריהוט הגן. גדרות פלסטיק וגם גדרות עץ מסוגים מסויימים, ניתן לרכוש פעמים רבות בחנויות 'עשה זאת בעצמך' ולהרכיבן באופן שאינו מסובך, בהרכבה עצמית. רכישה שכזו עשוייה גם להשתלם לכם כלכלית.

    במידה והנכם טיפוסים חששנים אשר מעדיפים בטחון מירבי, נראה כי תעדיפו גדרות אלומיניום, אשר עשויות בקפידה, ואולי אף גדרות גבוהות מן הרגיל. גדרות אלומיניום מותקנות באדמה באמצעות יסודות העשויים יציקות בטון, ויש הטוענים כי הן מגדרות את הנחלה הפרטית באופן המושלם.

נסו גם: