מודעות

חלונות

    חלונות מהווים חלק חשוב במיוחד בעיצוב חלל המגורים, ואדריכלים ומעצבי פנים מקדישים להם מחשבה רבה. המפתחים אשר נוצרו עוד בימי קדם היו מיוצרים מעץ או מברזל, והם הגנו על בני האדם מפני הקור והגשם, כאשר הם מותירים בידו את האפשרות לאוורר את החלל ולזכות באור יום חיוני, ובמיוחד בתקופה בה לא היה עדיין חשמל. 

    חלונות מניחים לאור השמש לחדור דרכם ומאפשרים לנו לנוח ולהירגע כאשר הם מוגפים. ניתן ליצור ולהתאים חלונות לכל גודל של מפתח, כאשר במבנים מסויימים ברחבי העולם ניתן לצפות בחלונות ענק. חלונות איכותיים יכולים להעלות את ערך הדירה או המבנה, ומחיריהם תלויים בסוג החומר ממנו נבנו.

    המפרטים הראשונים היו כאמור עשויים מעץ, והם מבוקשים גם היום וזוכים לעיצובים יפהפיים. עץ M.D.F, עץ סנדוויץ, או עץ מלא, יתומחרו כל אחד על פי איכותו ויעברו תהליכים מיוחדים בכדי להתגונן ככל הניתן מפגעי מזג האויר. חלונות אלומיניום אשר עברו תהליכי גילוון כנגד קורוזיה, יעמדו גם בתנאי גשם קשים ויומיומיים וכך גם חלונות אשר נבנו מפרופיל בלגי. סוגים אלה ידועים גם כמבודדים יעילים כנגד רעשי הסביבה. לאלו אשר אינם חובבי המראה המתכתי מציעים המוכרים בחנויות המתמחות חלונות אלומיניום בגוונים החומים, אשר מזכירים את צבע העץ, או חומרים המשלבים אלומיניום בבסיסם כאשר על החלק העליון שלהם חיפוי של עץ אמיתי. פריט מיוחד זה יוצר מראה כפרי וחם אולם הוא עדיין נהנה מכל היתרונות של פרופיל האלומיניום.

    רבים מעדיפים חלונות תואמים בסגנון זהה אשר יותקנו באופן אחיד בכל הבית, ויתרמו למראה העיצובי השלם. אחרים מקפידים לתכנן ולעצב כל חלון בפני עצמו כאשר הם נהנים ממראה מיוחד לכל מפתח. ניתן להתאים לכל חלון גם תריסים בגוון זהה וסורגים דקורטיביים.

נסו גם: