מודעות

מחיצות אקוסטיות

    מחיצות אקוסטיות מיועדות לחציצה והפרדת חללים, תוך מתן כלים אופטימאליים לניטרול רעשי הסביבה, והאפשרות לפעול ולעבוד בשקט ובנוחות. מחיצות אקוסטיות מותקנות גם בבתים פרטיים בהם מבקשים הדיירים שקט ושלווה, ומשמשות גם כאמצעי הפרדה עבור חדר עבודה המשולב בבית, בו ניתן לעסוק במלאכה החשובה ללא הפרעה.

    מחיצות אקוסטיות מותקנות בחדרי מלון ובקומפלקסים לאירועים בהם נהוג לקיים לעיתים מספר אירועים בד בבד. התקנת המחיצות מאפשרת לבעלי האירוע ולאורחיהם לשמוח ולהנות מבלי להפריע או להינזק כתוצאה מרעשים אשר יעלו מאירועים הנערכים בסמוך. גם מקומות עבודה רבים הממוקמים בתוך מבנים יבילים או קבועים, מתקינים בשטחן מחיצות מסוג זה, כאשר לבעלי המשרות השונות נחוץ השקט במהלך יומם הארוך, ולעיתים אף מדובר בצנעת הפרט. במשרדים ומבני ציבור רבים יושבים לא פעם אנשים אשר מציגים בפני נציגי השירות או הפקידים, מידע חסוי ורגיש, אשר יש בו צנעה, והתקנת החיצות מסירה את החשש כי המידע יזלוג ויעבור הלאה, לידי אנשים אשר יעשו בו שימוש זר.


    מחיצות אקוסטיות מגבס ניתן לשלב בכל חלל, והן דקורטיביות ומשמשות גם כפריט עיצובי. באמצעות חומרי הגבס הנוחים לשימוש, ניתן לעצב כמעט כל מחיצה מבוקשת, כאשר אפשר גם לשלב בתוכה נישות מעניינות ופיתוחי קיר אשר ימשכו את העין. את המחיצות אפשר לצבוע בכל צבע, ולהתאימן למבנה בכללותו. גם מחיצות מזכוכית עשויות להיות בעלות בידוד אקוסטי מושלם, והן אף מותירות לעובדים את קשר העין החשוב. עיצוב המשרד באמצעות פרקטים בשילוב מחיצות זכוכית, עשוי לשוות לו מראה חמים ונעים מצד אחד ולספק נוחות אופטימאלית לעובדים. מחירי פרקטים ניתן לברר באולמות התצוגה הפרוסים ברחבי הארץ וכמו כן בחנויות המקוונות ברשת האינטרנט. 

    קל יותר לפרק מחיצות אקוסטיות ולשנות את פני החדר בהתאם לצרכים המשתנים, כאשר לעומת זאת בנייה בבטון והפרדת החללים בדרך מוגמרת, תהיה גם יקרה יותר, וגם בעייתית. שבירת קירות הבטון ושינוי החלל בעת הצורך יהיו כרוכים בלכלוך ובעבודה רבה של פועלי הבנייה, שלא לדבר על הכספים אשר יושקעו במלאת הקמת הקירות, ושבירתם בהמשך בעת שישתנה אופי המבנה, או הצרכים של החברה או בית העסק. כאשר מדובר במחיצות אקוסטיות הרי שניתן לפרק את המחיצות בעת הצורך, מבלי להותיר לכלוך ונזקים, כאשר גם העלות תהיה נמוכה יותר בדרך זו.

נסו גם: