מודעות

מחיצות

    מחיצות מיועדות לחצוץ בין החללים השונים במבנה ולאפשר מרחב מחייה נוח ופרטי, לעיסוקים השונים המתרחשים בו. מחיצות יכולות להיות קבועות או ניידות, והן עשויות מחומרים שונים ובעיקר מגבס ומזכוכית.

    חברות רבות משתמשות במחיצות בכדי להפריד בין חלל אחד למשנהו, כאשר חלקן משתמשות במחיצות אקוסטיות אשר סופגות את רעשי הרקע ומאפשרות לעובדים לעסוק במלאכתם באין מפריע, בעת שמהעבר השני פועלים עובדים אחרים בתחומי עבודתם השונים. בדרך זו ניתן להבטיח כי אופן השירות ללקוח לא ייפגע, וכי העובד יהיה יעיל ויפעל בשלווה ובנוחות אופטימאלית.

    מחיצות רבות נבנות באמצעות עבודות גבס והן נחשבות דקורטיביות ואהובות. מחיצות גבס נבנות בקלות וניתן לפרקן במהרה, ולכן משתמשים בהם בעלי עסקים רבים ובהם כאלו אשר שוכרים את המבנים, ביודעם כי יהיה עליהם לפרק את המבנה הפשוט עם סיום חוזה השכירות בין הצדדים. מפעלים וחברות משתמשים בבניית מחיצות גבס עבור עובדיהם הרבים, כאשר מדובר במוצר זול באופן יחסי, אותו ניתן לעצב באופן דקורטיבי בסגנונות שונים ומודרניים.

    גם בבתים נעשה שימוש נרחב במחיצות אלו, כאשר הן יעילות עבור מרבית החדרים, למעט חדרי האמבטיה. חומרי בניין מסויימים ובהם גם הגבס, אינם עמידים במים וברטיבות ולכן מומלץ שלא להציבם באיזורים אלו, הסובלים מלחות תמידית. מחיצות גבס נחשבות בעלות בידוד אקוסטי והן מאפשרות התנהלות נוחה בחלל בו הן ממוקמות, גם כאשר מדובר באולם אירועים בו נערכים בד בבד שני אירועים.

    מחיצות מבוקשות נוספות הן מחיצות זכוכית, אשר מייפות כל משרד ומבנה מגורים. מחיצות זכוכית חסינות מפרידות בין החללים בצורה דקורטיבית, והן מאפשרות את מרחב הראייה אשר חסר במחיצות האחרות. בדרך זו יכולים העובדים לעסוק במלאכתם כאשר הם רואים האחד את השני, ובמיוחד כשמדובר בעובדים אשר כפופים למנהלי מחלקות אשר מבקשים את קשר העין והבקרה על העובד. מחיצות מסוג זה גם מאפשרות חדירה של אור לכל חלל המבנה.

נסו גם: